Наряджені ялинки як домашній атрибут Різдва з'являються в першій половині XVII століття в Німеччині та в Прибалтиці. Перші прикраси були досить прості та застосовували 66ristian символіці: навершям слугувала хрестова зірка, на гілках розвішувалися яблука як символ плодів із Древа пізнання Добра та Зла, зміцнювалися й запальнички свічки як символи ангельської чистоти. У міру встановлення традиції як призначеної і для дітей прикраси ускладнювалися, на ялинку стали вішати штучні прикраси, солодощі та горіхи [1].
По одній із традицій, перші скляні ялинці іграшки з'явилися в Саксонії в XVI столітті [1], тобто навіть раніше першого документального встановлення різдвяного дерева. Інше передчуття пов'язує їх появу з неврожемо яблук у Німеччині 1848 року. Тоді склодуви в містечку Лауша в Тюрингії наділяли замість скляних «яблів» і з успіхом їх розпродали, що дало початок регулярному виробництву прикрас до свята. Потім уже їх почали видувати і в Саксонії. Важко судити, наскільки легендарні ці відомості та наскільки вони пов'язані з Борогом склодувів із різних краєм. Залишається фактом, що з середини XIX століття склодувне виробництво в Лауші залишається одним із найстаріших виробництв скляних ялинкових прикрас. 1867 року там був відкритий великий газовий завод, ремісники якого, користуючись легко регульованими газовими пальниками з високотемпературним полум'ям, видували вже великі тоностинні кулі [2].
У 1903 році в Лауші був відкритий Музей художнього скла, у якому, зокрема, представлена колекція ялинкових прикрас.
Традиція прикрашати ялинку восковими свічками, що палають, потенційно пожежонебезпечна, але люди йшли на цей ризик заради дотримання традиції та заради «природності» прикрас. Ідея використовувати безпечніші електричні гірлянди прийшла наприкінці 1870-х років до американського Томаса Морріса з Нової Англії. Втім, він нічого окремо не винарний, позаяк нитки маленьких сигнальних електричних лампочок уже використовувалися на телефонних пультах. Морріс лише здогадався розвісити їх на ялинці. Ідея була оцінена його колегами, а потім підважена виробниками. 1895 року в США була виготовлена перша вулична новорічна електрична гірлянда, яка прикрасила ялину перед Білим домом [2].
- Ціна: 97 ₴